IzvještajiSUTJESCI DERBI, LAKTAŠIMA ŽAL ZA ŠANSAMA

СУТЈЕСЦИ ДЕРБИ, ЛАКТАШИМА ЖАЛ ЗА ШАНСАМА

Сутјеска – Лакташи АдмиралБет 3:1 (2:0)

У дербију 13. кола м:тел Прве лиге Републике Српске Лакташи су поражени од Сутјеске на гостовању. Тек што је кренула утакмица гости нису искористили чист зицер да дођу до вођства. Марковић је у 4. минути сјајно подвалио лопту Шкорићу, који је изашао сам на Пајевића али је пропустио да га дриблингом заобиђе и забије; вратар Сутјеске је био сигурнији и прије дошао до лопте. Исти двојац поново је на дјелу у 16. минути. Овај пут Шкорић је проиграо Марковића, али потоњи из изгледне позиције не успијева постићи погодак. Казна за промашаје стигла је у 21. минути. Послије једног прекида добро је скочио Пљеваљчић и главом шутао под пречку за 1:0. Након четири минуте голман Лакташа Вуковић је напустио игру због повреде. У 28. минути гол Шкорића поништен је због наводног офсајда. Предност домаћег састава удвостручена је у 34. минути. Ударац Дачевића са дистанце Тадић је скренуо у сопствену мрежу. До краја првог полувремена Лакташи су имали још једну добру прилику да умање резултат, али је шут Марковића у 38. минути сјевнуо за мало поред стативе. Са 2:0 се отишло на паузу.

Кренули су Лакташи офанзивно у други дио, што се исплатило у 52. минути, када је шут Шкорића у аутогол претворио Атељевић. Чинило се тада да би гости могли до позитивног резултата, уз евидентну психолошку предност. Ипак, све наде су угашене у 69. минути. Нови прекид за Сутјеску, нова смушена реакција задње линије Лакташа и нови гол. И овај погодак је уписан као аутогол, будући да је лопта на путу до мреже закачила капитена Амиџића. Лакташи су у другом полувремену једини пут опасно запријетили у 90. минути. Шутао је Зеленика, а на висини задатка био је Пејовић.

Сутјеска је данас уз мало среће и више жеље заслужено побиједила. Лакташима остаје жал за неискориштеним приликама. Ову садржајну утакмицу употпунило је и добро суђење тројке на челу са Стефаном Ђукићем из Угљевика.

Лакташе у сриједу, 19. октобра, очекује утакмица 1/16 финала Купа БиХ против Игмана.

СУТЈЕСКА Пајевић, Ристановић, Дачевић (од 76. Бонић), Секулић (од 85. Гаговић), Милутиновић, Михајловић, Пљеваљчић, Даниловић, Атељевић, Ристовић (од 46. Рашевић), Мојовић (од 93. Владичић). Тренер: Миљан Радановић

ЛАКТАШИ Вуковић Ђ. (од 25. Тадић), Милић, Амиџић, Милојевић (од 64. Зеленика), Марковић, Шкорић (од 64. Петковић), Комљеновић, Босанчић (од 76. Арежина), Рунић (од 76. Радетић), Дојчиновић, Вуковић Д. Тренер: Миљан Бајић