IzvještajiPORAZ OD BSK-A

PORAZ OD BSK-A

U derbiju 19. kola Prve fudbalske lige Republike Srpske na “Gradskom stadionu” u Banjaluci fudbaleri BSK-a savladali su Laktaše AdmiralBet rezultatom 1:0.

Bio je ovo bitan meč za goste iz Laktaša koji su željeli da ostanu u korak sa Radnikom, ali sada su šest bodova za Bijeljincima koji su danas kao domaćini teže od očekivanog savladali “fenjeraša” Alfa Modriču sa 2:0, dok je trećeplasirani Rudar lakše od očekivanog preskočio gostovanje u Nevesinju i slavio rezultatom 5:0.

BSK je danas bolje otvorio meč i već u drugoj minuti bivši fudbaler Laktaša AdmiralBet Runić pokušava glavom, ali lopta ide preko gola. U 13. minuti prečka je saveznik gostiju. Mladi Petar Samardžija pokušao je glavom sa 14 metara, ali lopta pogađa prečku i odlazi u go aut.

Sjajno je igrao BSK kontranapade i jedan takav vidjeli smo u 15. minuti, akciju je završio Savanović šutom, ali golman gostiju Knežević nogom izbacuje loptu u korner. BSK je dominirao i prosto je čudno kako nisu vodili, a novu mat poziciju imali su u 17. minuti. Po desnoj strani je prošao Petrović dodao do Đorđevića koji je šutirao snažno po zemlji, međutim ponovo maestralno nogom interveniše Knežević i spašava svoj tim.

Gosti su prvi put zaprijetili u 23. minuti. Nakon dobre akcije Škorić je pokušao sa 18 metara, međutim, pravo u golmana domaćih Modića. Tri minuta kasnije nakon kornera šutirao je Šikanjić, ali lopta je otišla pored gola Modića.

Otvoreno se igralo, pa je publika imala šta da vidi u ovom sjajnom duelu. BSK je ponovo izveo dobar kontranapada na isteku pola sata igre, preko Perovića, ali je Savanović u posljednji čas izblokiran, pa je prilika otišla u nepovrat. Do kraja poluvremena, pokušali su domaći preko Savanovića i Perovića, ali su ofanzivni igrači BSK-a bili neprecizni, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 0:0.

Laktaši AdmiralBet bolje otvaraju drugo poluvrijeme. U 52. minuti šutirao Škorić, međutim zaustavlja udarac Modić, a na odbijenu loptu zamalo je zakasnio Petrović. Kazna je uslijedila vrlo brzo, samo minut kasnije.

Najbolji strijelac Prve lige Republike Srpske Miloš Perović Perović šutirao je sa 17 metara, mokar teren mu je pomogao, iako je golman Knežević zakačio loptu ona je završila u mreži, za vođstvo BSK-a.

Od tog trenutka Laktaši AdmiralBet krenuli su odlučnije ka golu BSK-a. U 69. minuti imali su mnogo sreće fudbaleri BSK-a. Nakon odlične akcije, lopta je došla do Turanjanina koji je bio sam u šesnaestercu, jako je šutirao, ali lopta je prvo pogodila prečku, potom stativu i odbila se u polje.

Rezervista Bojan Marković pokušao je u 75. minuti sa 15 metara, ali Modić je dobro postavljen. Do kraja rezultat se nije mijenjao, pa su tri boda ostala u Banjaluci. Sve zanimljivosti za Prvu ligu Republike Srpske ligu pronađite OVDJE, a najbolje kvote i ponudu u AdmiralBet poslovnicama.