IzvještajiSUTJESCI DERBI, LAKTAŠIMA ŽAL ZA ŠANSAMA

SUTJESCI DERBI, LAKTAŠIMA ŽAL ZA ŠANSAMA

Sutjeska – Laktaši AdmiralBet 3:1 (2:0)

U derbiju 13. kola m:tel Prve lige Republike Srpske Laktaši su poraženi od Sutjeske na gostovanju. Tek što je krenula utakmica gosti nisu iskoristili čist zicer da dođu do vođstva. Marković je u 4. minuti sjajno podvalio loptu Škoriću, koji je izašao sam na Pajevića ali je propustio da ga driblingom zaobiđe i zabije; vratar Sutjeske je bio sigurniji i prije došao do lopte. Isti dvojac ponovo je na djelu u 16. minuti. Ovaj put Škorić je proigrao Markovića, ali potonji iz izgledne pozicije ne uspijeva postići pogodak. Kazna za promašaje stigla je u 21. minuti. Poslije jednog prekida dobro je skočio Pljevaljčić i glavom šutao pod prečku za 1:0. Nakon četiri minute golman Laktaša Vuković je napustio igru zbog povrede. U 28. minuti gol Škorića poništen je zbog navodnog ofsajda. Prednost domaćeg sastava udvostručena je u 34. minuti. Udarac Dačevića sa distance Tadić je skrenuo u sopstvenu mrežu. Do kraja prvog poluvremena Laktaši su imali još jednu dobru priliku da umanje rezultat, ali je šut Markovića u 38. minuti sjevnuo za malo pored stative. Sa 2:0 se otišlo na pauzu.

Krenuli su Laktaši ofanzivno u drugi dio, što se isplatilo u 52. minuti, kada je šut Škorića u autogol pretvorio Ateljević. Činilo se tada da bi gosti mogli do pozitivnog rezultata, uz evidentnu psihološku prednost. Ipak, sve nade su ugašene u 69. minuti. Novi prekid za Sutjesku, nova smušena reakcija zadnje linije Laktaša i novi gol. I ovaj pogodak je upisan kao autogol, budući da je lopta na putu do mreže zakačila kapitena Amidžića. Laktaši su u drugom poluvremenu jedini put opasno zaprijetili u 90. minuti. Šutao je Zelenika, a na visini zadatka bio je Pejović.

Sutjeska je danas uz malo sreće i više želje zasluženo pobijedila. Laktašima ostaje žal za neiskorištenim prilikama. Ovu sadržajnu utakmicu upotpunilo je i dobro suđenje trojke na čelu sa Stefanom Đukićem iz Ugljevika.

Laktaše u srijedu, 19. oktobra, očekuje utakmica 1/16 finala Kupa BiH protiv Igmana.

SUTJESKA Pajević, Ristanović, Dačević (od 76. Bonić), Sekulić (od 85. Gagović), Milutinović, Mihajlović, Pljevaljčić, Danilović, Ateljević, Ristović (od 46. Rašević), Mojović (od 93. Vladičić). Trener: Miljan Radanović

LAKTAŠI Vuković Đ. (od 25. Tadić), Milić, Amidžić, Milojević (od 64. Zelenika), Marković, Škorić (od 64. Petković), Komljenović, Bosančić (od 76. Arežina), Runić (od 76. Radetić), Dojčinović, Vuković D. Trener: Miljan Bajić