IzvještajiPORAZ OD BSK-A

ПОРАЗ ОД БСК-А

У дербију 19. кола Прве фудбалске лиге Републике Српске на “Градском стадиону” у Бањалуци фудбалери БСК-а савладали су Лакташе АдмиралБет резултатом 1:0.

Био је ово битан меч за госте из Лакташа који су жељели да остану у корак са Радником, али сада су шест бодова за Бијељинцима који су данас као домаћини теже од очекиваног савладали “фењераша” Алфа Модричу са 2:0, док је трећепласирани Рудар лакше од очекиваног прескочио гостовање у Невесињу и славио резултатом 5:0.

БСК је данас боље отворио меч и већ у другој минути бивши фудбалер Лакташа АдмиралБет Рунић покушава главом, али лопта иде преко гола. У 13. минути пречка је савезник гостију. Млади Петар Самарџија покушао је главом са 14 метара, али лопта погађа пречку и одлази у го аут.

Сјајно је играо БСК контранападе и један такав видјели смо у 15. минути, акцију је завршио Савановић шутом, али голман гостију Кнежевић ногом избацује лопту у корнер. БСК је доминирао и просто је чудно како нису водили, а нову мат позицију имали су у 17. минути. По десној страни је прошао Петровић додао до Ђорђевића који је шутирао снажно по земљи, међутим поново маестрално ногом интервенише Кнежевић и спашава свој тим.

Гости су први пут запријетили у 23. минути. Након добре акције Шкорић је покушао са 18 метара, међутим, право у голмана домаћих Модића. Три минута касније након корнера шутирао је Шикањић, али лопта је отишла поред гола Модића.

Отворено се играло, па је публика имала шта да види у овом сјајном дуелу. БСК је поново извео добар контранапада на истеку пола сата игре, преко Перовића, али је Савановић у посљедњи час изблокиран, па је прилика отишла у неповрат. До краја полувремена, покушали су домаћи преко Савановића и Перовића, али су офанзивни играчи БСК-а били непрецизни, па се на полувријеме отишло при резултату 0:0.

Лакташи АдмиралБет боље отварају друго полувријеме. У 52. минути шутирао Шкорић, међутим зауставља ударац Модић, а на одбијену лопту замало је закаснио Петровић. Казна је услиједила врло брзо, само минут касније.

Најбољи стријелац Прве лиге Републике Српске Милош Перовић Перовић шутирао је са 17 метара, мокар терен му је помогао, иако је голман Кнежевић закачио лопту она је завршила у мрежи, за вођство БСК-а.

Од тог тренутка Лакташи АдмиралБет кренули су одлучније ка голу БСК-а. У 69. минути имали су много среће фудбалери БСК-а. Након одличне акције, лопта је дошла до Турањанина који је био сам у шеснаестерцу, јако је шутирао, али лопта је прво погодила пречку, потом стативу и одбила се у поље.

Резервиста Бојан Марковић покушао је у 75. минути са 15 метара, али Модић је добро постављен. До краја резултат се није мијењао, па су три бода остала у Бањалуци. Све занимљивости за Прву лигу Републике Српске лигу пронађите ОВЂЕ, а најбоље квоте и понуду у АдмиралБет пословницама.