IzvještajiPOBJEDA ZA OPROŠTAJ

ПОБЈЕДА ЗА ОПРОШТАЈ

Дрина – Лакташи АдмиралБет 0:2 (0:0)

Лакташи су у 17. колу м:тел Прве лиге Републике Српске били бољи од Дрине. У првом полувремену виђене су по двије прилике на обе стране. Домаћин се концентрисао на прекиде па је тако у два наврата, преко капитена Ћулума, опасно запријетио из слободних удараца. Вуковић је први ударац одбранио, док је други прохујао поред стативе. Лакташи су своје шансе имали преко Марковића, чије шутеве је скидао Ружић.

Физика је у другом дијелу напустила домаће играче, што су гости добро искористили и у 57. минути послије добро уигране акције дошли до вођства. Милојевић је лијепо упослио Марковића, а овај хладно пресудио Ружићу за 0:1. Чист зицер и шансу да ставе тачку на сусрет Бајићеви изабраници су имали у 73. минути. Акција као из уџбеника у којој су учествовали Марковић и Вуковић није успјешно окончана, дјеломично захваљујући и лошем стању терена. Све дилеме, ако их је и било, ријешене су у 85. минути. Резервиста Стаменковић, који је по уласку у игру преузео капитенску траку, мудро је ћушнуо лопту Шкорићу кроз домаћу одбрану; Шкорић је потом изашао сам на Ружића, добро се снашао код пријема и још боље погодио за коначних Дрина – Лакташи 0:2.

За Лакташе је данас дебитовао 17-годишњи члан јуниорске селекције Данијел Гаврић, који је у игру ушао два минута прије краја.

Дрини захваљујемо на фер и коректном домаћинству, уз жеље за много спортске среће у наставку сезоне.

ДРИНА Ружић, Кнежевић, Ерић, Ћулум, Мазић, Сушић (од 69. Марковић), Васић, Тврдишић (од 33. Хидић), Благојевић, Станишић, Беатовић (од 50. Милошевић).

ЛАКТАШИ Вуковић Ђ, Милић, Милојевић (од 87. Комљеновић), Остојић, Марковић (од 78. Стаменковић), Петковић (од 87. Шавија), Шкорић (од 90. Савановић), Босанчић, Рунић, Дојчиновић, Вуковић Д (од 90. Гаврић).