IzvještajiLAKTAŠI SIGURNI U DERBIJU

ЛАКТАШИ СИГУРНИ У ДЕРБИЈУ

Лакташи АдмиралБет – Слобода Мркоњић Град 4:0 (2:0)

Изузетно расположени играчи Лакташа данас су пред масовним градским аудиторијем савладали ”вечитог ривала” Слободу из Мркоњић Града резултатом 4:0. Од почетка сусрета на терену је постојао само домаћи тим, који је за 90 минута створио десетак одличних прилика. С друге стране, противник изморен недјељним мечом против Крупе те изостанком неколико играча није представљао озбиљну пријетњу.

Лакташи су повели у 26. минути. Капитен Амиџић је са неких 15-ак метара шутао с намјером да проигра Марковића, али је ударац био довољно јак и неухватљив па је лопта завршила иза леђа младог Стјепановића за 1:0. Двије минуте касније плави су увећали предност. Бабић је искоса упутио добар центаршут на Милојевића, који је лопту скренуо до Марковића, а овај је сигуран егзекутор (2:0). Највећу опасност гости су приредили у 31. минути. Неопрезност задње линије умало је скупо коштала наш тим, али је правовремена интервенција новајлије Рунића отклонила пријетњу.

Трећи гол, који је пао у 63. минути, право је ремек дјело Амиџића о којем ће се дуго причати. Наиме, капитен плавих узео је лопту на средини игралишта и далекометним ударцем изненадио и лобовао Стјепановића за ерупцију одушевљења на препуној западној трибини. Тачку на данашњу сјајну утакмицу ставио је Шкорић у 70. минути (4:0). Треба истаћи и да су Лакташи меч окончали са десеторицом, будући да је у 87. минути оправдано поцрвенио Дојчиновић.

Лакташи ће у суботу, 20. августа, гостовати код екипе Звијезде 09.

ЛАКТАШИ Вуковић Ђ, Милић, Амиџић (од 67. Келеман), Милојевић (од 59. Вуковић Д), Остојић, Марковић (од 59. Зеленика), Петковић (од 59. Босанчић), Шкорић, Рунић, Дојчиновић, Бабић (од 73. Савановић). Тренер: Миљан Бајић

СЛОБОДА Стјепановић, Живковић, Максимовић (од 79. Ерић), Зекановић, Ђукановић (од 46. Домузин), Солдат (од 46. Гаврић), Вучковић (од 61. Хамзић), Гускић, Суљић (од 75. Пушић), Копривица, Анђелић. Тренер: Дарко Малетић