IzvještajiLAKTAŠI PETARDOM ISPRATILI FAMOS (VIDEO)

ЛАКТАШИ ПЕТАРДОМ ИСПРАТИЛИ ФАМОС (ВИДЕО)

Лакташи АдмиралБет – Фамос 5:0 (1:0)

Лакташи су данас оправдали улогу фаворита савладавши Фамос у 14. колу м:тел Прве лиге Републике Српске високим резултатом. Публика на стадиону није се била ни смјестила, а домаћин је већ водио. Вуковић је у 4. минути изборио пенал, којег је у погодак претворио Марковић (1:0). Три минуте касније у прилици су гости преко капитена Блажића. Шкорић је у 36. минути добро пуцао и погодио пречку, док је шут Марковића у 40. завршио за мало поред стативе. Посљедњи покушај у првом полувремену имали су гости у 45. минути, али је голман Тадић на висини задатка.

Предност Лакташа увећао је Шкорић у 52. минути послије лијепе соло-акције (2:0). Убрзо је пао нови гол (3:0), јер је Вуковић у 55. погодио на асистенцију Босанчића. Марковић је повећао резултат на 4:0 двије минуте касније. У 70. минути Шкорић је опет погодио вратницу, а 30-ак секунди касније коначан резултат (5:0) поставио је Радетић главом у 70. минути послије центаршута Амиџића. Гости су у 65. минути били близу гола, међутим Тадић је и овај пут добро одбранио.

Лакташе у сриједу 26. октобра очекује утакмица 1/8 финала Купа Републике Српске против Жељезничара у Бања Луци (14.00), а наредни првенствени меч на програму је у суботу 29. октобра у Бијељини код Радника.