IzvještajiKUP FSRS: Šesticom do četvrtfinala

КУП ФСРС: Шестицом до четвртфинала

Жељезничар СпортТеам – Лакташи АдмиралБет 1:6 (1:3)

Лакташи су у 1/8 финала Купа Републике Српске били бољи од комбинованог састава бањалучког Жељезничара, којег су на Предграђу савладали убједљивим резултатом 6:1.

Повели су домаћи голом Блануше у 2. минути послије прекида. Изјендачење је стигло пет минута касније, а донио га је својим голом Милић, такође послије прекида. Након тога је услиједила канонада гостујуће екипе. Преокрет је виђен у 11. минути. Лијепо је са дистанце погодио Петковић. У 38. минути играч Жељезничара Митровић скренуо је лопту у властиту мрежу (1:3). Резервиста Савановић повећао је предност Лакташа у 57. минути ударцем са ивице казненог простора (1:4). Арежина је прецизним извођењем слободног ударца повисио на 5:1 у 71. минути, а послије четири минуте Марковић користи сјајну асистенцију Стаменковића и поставља коначан резултат утакмице (1:6).

Имали су Лакташи током 90 минута доста добрих шанси, али се посебно истакао голман Жељезничара Вељко Тамиџија, који је своју прилику добио ненадано и одлично искористио, јер је управо својим нестварним одбранама спасио Жељу већег дебакла.

ЖЕЉЕЗНИЧАР Тамиџија, Митровић, Блануша, Црљић, Краљ, Илић, Бајић (од 46. Гајић), Онуфрија (од 76. Пилиповић), Ђукић (од 46. Јагодић), Саватић (од 60. Тадић), Јолџић (од 46. Скендеровић). Тренер: Радомир Поповић

ЛАКТАШИ Радетић, Милић (од 58. Суботић), Зеленика, Арежина, Милојевић (од 70. Милојевић), Шавија, Петковић, Комљеновић, Босанчић (од 46. Стаменковић), Келеман, Вуковић (од 46. Савановић). Тренер: Миљан Бајић