IzvještajiBORCU TROFEJ KUPA REPUBLIKE SRPSKE

БОРЦУ ТРОФЕЈ КУПА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

Лакташи АдмиралБет поражени су у свом првом финалу Купа Републике Српске Др Милан Јелић од бањалучког Борца резултатом 2:1.

Повео је премијерлигаш већ у 5. минути сусрета, када је након корнера главом погодио Момчило Мркаић. Гости су изједначили евроголом Вуковића у 45. минути. Слободан ударац са неких 20-метара Ћетковић је само погледом испратио. Чинило се тада да би Лакташи можда могли изненадити фаворизованог противника, али је онда у 62. минути кобан био поново прекид. Никола Нинковић, који је накнадно ушао у игру, добро је центрирао са десне стране а неометан главом за побједу, и пехар, погодио Недељко Пишчевић.

Лакташи су током читавног меча имали већи посјед лопте и били достојан противник доста јачој и скупљој екипи Борца и мало је недостајало да у своје витрине донесу овај пехар.

БОРАЦ Ћетковић, Пејовић (од 86. Милојевић), Цвијановић, Мркаић (од 86. Мркаић), Предраговић, Војновић, Субић (од 66. Ковачевић), Благаић (од 86. Татар), Лазић, Кулашин (од 60. Нинковић), Пишчевић. Тренер: Винко Мариновић

ЛАКТАШИ Тадић (од 55. Иликтаревић), Милић, Амиџић, Вуковић, Шкорић (од 85. Ерић), Тривић (од 85. Гаврић), Остојић, Марковић (од 72. Јанковић), Босанчић, Рунић, Бабић (од 72. Милојевић). Тренер: Миљан Бајић