IzvještajiBORCU TROFEJ KUPA REPUBLIKE SRPSKE

BORCU TROFEJ KUPA REPUBLIKE SRPSKE

Laktaši AdmiralBet poraženi su u svom prvom finalu Kupa Republike Srpske Dr Milan Jelić od banjalučkog Borca rezultatom 2:1.

Poveo je premijerligaš već u 5. minuti susreta, kada je nakon kornera glavom pogodio Momčilo Mrkaić. Gosti su izjednačili evrogolom Vukovića u 45. minuti. Slobodan udarac sa nekih 20-metara Ćetković je samo pogledom ispratio. Činilo se tada da bi Laktaši možda mogli iznenaditi favorizovanog protivnika, ali je onda u 62. minuti koban bio ponovo prekid. Nikola Ninković, koji je naknadno ušao u igru, dobro je centrirao sa desne strane a neometan glavom za pobjedu, i pehar, pogodio Nedeljko Piščević.

Laktaši su tokom čitavnog meča imali veći posjed lopte i bili dostojan protivnik dosta jačoj i skupljoj ekipi Borca i malo je nedostajalo da u svoje vitrine donesu ovaj pehar.

BORAC Ćetković, Pejović (od 86. Milojević), Cvijanović, Mrkaić (od 86. Mrkaić), Predragović, Vojnović, Subić (od 66. Kovačević), Blagaić (od 86. Tatar), Lazić, Kulašin (od 60. Ninković), Piščević. Trener: Vinko Marinović

LAKTAŠI Tadić (od 55. Iliktarević), Milić, Amidžić, Vuković, Škorić (od 85. Erić), Trivić (od 85. Gavrić), Ostojić, Marković (od 72. Janković), Bosančić, Runić, Babić (od 72. Milojević). Trener: Miljan Bajić