IzvještajiBAJIĆ NADMUDRIO ĐURIĆA

БАЈИЋ НАДМУДРИО ЂУРИЋА

Дерби 15. кола м:тел Прве лиге Републике Српске припао је заслужено Лакташима, који су головима Босанчића и Марковића Раднику нанијели први домаћи пораз ове сезоне. Већ на самом отварању сусрета изабраници Велибора Ђурића су у доброј ситуацији да поведу, али је добар шут Малетића са 20-ак метара одбранио Тадић. Била је то најозбиљнија прилика противника на овој утакмици, након које су Лакташи преузели иницијативу и ствари ријешили у своју корист.

У 8. и 10. минути покушаји Амиџића и Шкорића завршили су поред гола. Босанчић у 12. минути користи једну одбијену лопту и забија за 0:1. Осам минута касније Марковић је након грешке домаће одбране украо лопту и повећао на 2:0. Прилику да појача предност “жутих” имао је Бабић у 30. минути; његов шут зауставио је Лакић. Вуковић је у 36. минути лијепо пробао искоса, међутим Лакић се пружио колико је дуг и крајњим напором одбранио. Два минута послије Вуковић је пао у казненом простору Радника, а судија Алексић умјесто да покаже на пенал, показао је Вуковићу други жути картон. До краја првог дијела Радник није најбоље искористио бројчану надмоћ; издваја се само један шут у 43. минути којег је Тадић с лакоћом скинуо.

У другом полувремену десетковани Лакташи су се дисциплиновано поставили, не дозволивши Раднику да озбиљније запријети. Ипак, и у таквој ситуацији гости умало нису дошли до трећег гола, када је у 2. минути наставка резервиста Савановић шутао за мало преко гола.

Раднику захваљујемо на коректној утакмици, а ми се окрећемо претпоследњем јесењем колу, у оквиру којег ћемо бити домаћин Љубићу из Прњавора.

РАДНИК Лакић, Јокић, Паранос (од 79. Манојловић), Дошло, Крстић (од 46. Гаврић), Васић, Оџаклић (од 46. Ковачевић), Срећковић, Малетић, Рашевић, Буразор. Тренер: Велибор Ђурић

ЛАКТАШИ Тадић, Милић, Амиџић, Остојић, Марковић (од 40. Савановић), Шкорић (од 68. Петковић), Босанчић (од 79. Милојевић), Рунић, Дојчиновић, Бабић (од 79. Комљеновић), Вуковић. Тренер: Миљан Бајић