IzvještajiPREOKRETOM DO OSMINE FINALA

PREOKRETOM DO OSMINE FINALA

Laktaši AdmiralBet – Igman Konjic 3:1 (0:1)

Fudbaleri Laktaša priredili su malo iznenađenje u 1/16 finala Kupa Bosne i Hercegovine, pošto su na domaćem terenu, pred oko 200 gledalaca, nadjačali premijerligaša Igmana pobjedom nakon preokreta. Gosti iz Konjica poveli su već u 8. minuti, kada je neometan u kaznenom prostoru loptu primio Blagojević i bez mnogo muke pogodio za 0:1. Činilo se tada da bi utakmica mogla pripasti ”bijelima”, koji su do kraja prvog dijela imali još nekoliko šansi. Laktaši su prvi put ozbiljnije zaprijetili u 32. minuti, ali je udarac Škorića iz blizine odbranio Vukanović. Tri minute kasnije u prilici je i Babić, međutim njegov šut iskosa završio je za malo iznad prečke. Mogao je Igman povećati prednost u 41. minuti iz slobodnjaka na samoj ivici kaznenog prostora. Potegao je kao iz topa Dupovac, ali njegov silan udarac sjajno brani Tadić, pa se na pauzu otišlo samo sa 0:1.

Prvoligaš je u drugom poluvremenu ubacio u brzinu više i preuzeo inicijativu. Nagrada za to stigla je u 54. minuti poslije kontra-napada; Dojčinović je sa desne strane gađao kapitena Amidžića, koji sa desetak metara šutira iz prve i stvari vraća na početak (1:1). Pritisak se nastavio i sa njim je došao i preoket. U 66. minuti Amidžić je uposlio Markovića, a ovaj lijevom nogom iz voleja lijepo zabija za 2:1 i erupciju oduševljenja na tribinama (2:1). Najbliže golu u nastavku Igman je bio u 70. minuti. Blagojević je probao glavom poslije prekida i pogodio stativu. Bilo je to sve od gostiju za ovu utakmicu. Potvrda pobjede i osmine finala stigla je u 83. minuti. Rezervista Radetić je lukavo nadigrao gostujuće štopere i lobovao Vukanovića za konačnih 3:1.

Ekipi Igmana zahvaljujemo na fer i korektnoj utakmici, uz želje za mnogo sportske sreće u nastavku šampionata Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Utakmice osmine finala na programu su 18/19. februara 2023. godine.

IGMAN Vukanović, Bešagić (od 90. Džumhur), Mandžuka (od 46. Biber), Kašić (od 90. Mujala), Hrelja (od 69. Alešević), Hebibović K, Ćubara, Alić, Alagić (od 90. Hebibović H), Dupovac, Blagojević. Trener: Adnan Elezović

LAKTAŠI Tadić, Milić, Ostojić (od 70. Šavija), Amidžić (od 70. Petković), Marković (od 77. Zelenika), Škorić (od 77. Radetić), Bosančić, Runić, Dojčinović, Babić (od 82. Keleman), Vuković. Trener: Miljan Bajić