IzvještajiLAKTAŠI PETARDOM ISPRATILI FAMOS (VIDEO)

LAKTAŠI PETARDOM ISPRATILI FAMOS (VIDEO)

Laktaši AdmiralBet – Famos 5:0 (1:0)

Laktaši su danas opravdali ulogu favorita savladavši Famos u 14. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske visokim rezultatom. Publika na stadionu nije se bila ni smjestila, a domaćin je već vodio. Vuković je u 4. minuti izborio penal, kojeg je u pogodak pretvorio Marković (1:0). Tri minute kasnije u prilici su gosti preko kapitena Blažića. Škorić je u 36. minuti dobro pucao i pogodio prečku, dok je šut Markovića u 40. završio za malo pored stative. Posljednji pokušaj u prvom poluvremenu imali su gosti u 45. minuti, ali je golman Tadić na visini zadatka.

Prednost Laktaša uvećao je Škorić u 52. minuti poslije lijepe solo-akcije (2:0). Ubrzo je pao novi gol (3:0), jer je Vuković u 55. pogodio na asistenciju Bosančića. Marković je povećao rezultat na 4:0 dvije minute kasnije. U 70. minuti Škorić je opet pogodio vratnicu, a 30-ak sekundi kasnije konačan rezultat (5:0) postavio je Radetić glavom u 70. minuti poslije centaršuta Amidžića. Gosti su u 65. minuti bili blizu gola, međutim Tadić je i ovaj put dobro odbranio.

Laktaše u srijedu 26. oktobra očekuje utakmica 1/8 finala Kupa Republike Srpske protiv Željezničara u Banja Luci (14.00), a naredni prvenstveni meč na programu je u subotu 29. oktobra u Bijeljini kod Radnika.