IzvještajiKUP FSRS: Šesticom do četvrtfinala

KUP FSRS: Šesticom do četvrtfinala

Željezničar SportTeam – Laktaši AdmiralBet 1:6 (1:3)

Laktaši su u 1/8 finala Kupa Republike Srpske bili bolji od kombinovanog sastava banjalučkog Željezničara, kojeg su na Predgrađu savladali ubjedljivim rezultatom 6:1.

Poveli su domaći golom Blanuše u 2. minuti poslije prekida. Izjendačenje je stiglo pet minuta kasnije, a donio ga je svojim golom Milić, takođe poslije prekida. Nakon toga je uslijedila kanonada gostujuće ekipe. Preokret je viđen u 11. minuti. Lijepo je sa distance pogodio Petković. U 38. minuti igrač Željezničara Mitrović skrenuo je loptu u vlastitu mrežu (1:3). Rezervista Savanović povećao je prednost Laktaša u 57. minuti udarcem sa ivice kaznenog prostora (1:4). Arežina je preciznim izvođenjem slobodnog udarca povisio na 5:1 u 71. minuti, a poslije četiri minute Marković koristi sjajnu asistenciju Stamenkovića i postavlja konačan rezultat utakmice (1:6).

Imali su Laktaši tokom 90 minuta dosta dobrih šansi, ali se posebno istakao golman Željezničara Veljko Tamidžija, koji je svoju priliku dobio nenadano i odlično iskoristio, jer je upravo svojim nestvarnim odbranama spasio Želju većeg debakla.

ŽELJEZNIČAR Tamidžija, Mitrović, Blanuša, Crljić, Kralj, Ilić, Bajić (od 46. Gajić), Onufrija (od 76. Pilipović), Đukić (od 46. Jagodić), Savatić (od 60. Tadić), Joldžić (od 46. Skenderović). Trener: Radomir Popović

LAKTAŠI Radetić, Milić (od 58. Subotić), Zelenika, Arežina, Milojević (od 70. Milojević), Šavija, Petković, Komljenović, Bosančić (od 46. Stamenković), Keleman, Vuković (od 46. Savanović). Trener: Miljan Bajić