IzvještajiBAJIĆ NADMUDRIO ĐURIĆA

BAJIĆ NADMUDRIO ĐURIĆA

Derbi 15. kola m:tel Prve lige Republike Srpske pripao je zasluženo Laktašima, koji su golovima Bosančića i Markovića Radniku nanijeli prvi domaći poraz ove sezone. Već na samom otvaranju susreta izabranici Velibora Đurića su u dobroj situaciji da povedu, ali je dobar šut Maletića sa 20-ak metara odbranio Tadić. Bila je to najozbiljnija prilika protivnika na ovoj utakmici, nakon koje su Laktaši preuzeli inicijativu i stvari riješili u svoju korist.

U 8. i 10. minuti pokušaji Amidžića i Škorića završili su pored gola. Bosančić u 12. minuti koristi jednu odbijenu loptu i zabija za 0:1. Osam minuta kasnije Marković je nakon greške domaće odbrane ukrao loptu i povećao na 2:0. Priliku da pojača prednost “žutih” imao je Babić u 30. minuti; njegov šut zaustavio je Lakić. Vuković je u 36. minuti lijepo probao iskosa, međutim Lakić se pružio koliko je dug i krajnjim naporom odbranio. Dva minuta poslije Vuković je pao u kaznenom prostoru Radnika, a sudija Aleksić umjesto da pokaže na penal, pokazao je Vukoviću drugi žuti karton. Do kraja prvog dijela Radnik nije najbolje iskoristio brojčanu nadmoć; izdvaja se samo jedan šut u 43. minuti kojeg je Tadić s lakoćom skinuo.

U drugom poluvremenu desetkovani Laktaši su se disciplinovano postavili, ne dozvolivši Radniku da ozbiljnije zaprijeti. Ipak, i u takvoj situaciji gosti umalo nisu došli do trećeg gola, kada je u 2. minuti nastavka rezervista Savanović šutao za malo preko gola.

Radniku zahvaljujemo na korektnoj utakmici, a mi se okrećemo pretposlednjem jesenjem kolu, u okviru kojeg ćemo biti domaćin Ljubiću iz Prnjavora.

RADNIK Lakić, Jokić, Paranos (od 79. Manojlović), Došlo, Krstić (od 46. Gavrić), Vasić, Odžaklić (od 46. Kovačević), Srećković, Maletić, Rašević, Burazor. Trener: Velibor Đurić

LAKTAŠI Tadić, Milić, Amidžić, Ostojić, Marković (od 40. Savanović), Škorić (od 68. Petković), Bosančić (od 79. Milojević), Runić, Dojčinović, Babić (od 79. Komljenović), Vuković. Trener: Miljan Bajić